Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts kopā ar Latvijas brīvo arodbiedrību savienību un Latvijas darba devēju konfederāciju jau trešo gadu pēc kārtas veic Ilgtspējas indeksa noteikšanu Latvijas uzņēmumiem.

Ilgtspējas indekss ir stratēģisks vadības instruments, kas balstīts uz starptautiski atzītas metodoloģijas, palīdzot Latvijas uzņēmumiem diagnosticēt savas darbības ilgtspēju un korporatīvas atbildības līmeni, kā arī identificē tos uzņēmumus, kuri palīdz stiprināt Latvijas ekonomiku ilgtermiņā.

Šogad Ilgtspējas indeksa noteikšanā piedalījās 75 uzņēmumi, no kuriem minimālo indeksa slieksni sasniedza 46 dalībnieki. Apliecinājumu par atbilstību bronzas kategorijai saņēma 9 uzņēmumi, sudraba kategoriju - 29 uzņēmums, septiņi no dalībniekiem iekļuvuši Ilgtspējas indeksa zelta kategorijā, un A/S Aldaris tika novērtēts platīna kategorijā, kļūstot par pirmo uzņēmumu Latvijā, kas sasniedzis tik augstus rādītājus.

Uzņēmums “UNITED OILS” Ilgstpējas indeksa noteikšanā piedalījās pirmo reizi un uzreiz tika novērtēts, kā bronzas kategorijas uzņēmums. Veicot pašvērtējumu, rūpīgi tika izvērtētas tādas kategorijas, kā uzņēmuma attīstības stratēģija, vietējas kopienas izaugsmes veicināšana un infrastruktūras attīstīšana, labvēlīgas darba vides nodrošināšana un personāla attīstīšana, tirgus attiecību atklātums un godīgums, ka arī vidi ietekmējošo faktoru apzināšana un to mazināšana.

Dalība Ilgtspejas indeksā, pirmkārt, ļāva mums pašiem izvērtēt savu darbību, noteikt uzņēmuma stipras puses un konstatēt tās jomas, kur ir jāveic uzlabojumi. Un, otrkārt, deva vairāku ekspertu atzinumu, ka mūsu uzņēmums ir stabils un attīstās līdzi starptautiskām labas prakses prasībām. Tātad gan mūsu klienti, gan piegādātāji, gan darbinieki var būt droši par savu nākotni.

Vairāk informācijas par Ilgtspējas indeksu lasiet: www.ilgtspejasindekss.lv