Jau ceturto gadu pēc kārtas Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts kopā ar Latvijas brīvo arodbiedrību savienību un Latvijas darba devēju konfederāciju veic Ilgtspējas indeksa noteikšanu Latvijas uzņēmumiem.

Ilgtspējas indekss ir stratēģisks vadības instruments, kas balstīts uz starptautiski atzītas metodoloģijas, palīdzot Latvijas uzņēmumiem diagnosticēt savas darbības ilgtspēju un korporatīvas atbildības līmeni, kā arī identificē tos uzņēmumus, kuri palīdz stiprināt Latvijas ekonomiku ilgtermiņā.

Šogad Ilgtspējas indeksa noteikšanā piedalījās 72 uzņēmumi, no kuriem minimālo indeksa slieksni sasniedza 51 dalībnieks. Apliecinājumu par atbilstību bronzas kategorijai saņēma 13 uzņēmumi, sudraba kategoriju - 24 uzņēmums, 12 no dalībniekiem iekļuvuši Ilgtspējas indeksa zelta kategorijā, un 2 - A/S Aldaris un A/S “Latvenergo” tika novērtēti platīna kategorijā.

Uzņēmums “UNITED OILS” Ilgstpējas indeksa noteikšanā piedalījās otro reizi un attaisno savu attīstības strātēģiju, pa vienu līmeni paaugstinot savas korporatīvas sociālās atbildības sniegumu, iekļūstot sudraba kategorijā.

Varam atzīt, ka dalība Ilgtspējas indeksa noteikšanā lika mums citām acīm paskatīties uz uzņēmuma vērtībām, uzlabot iekšējo un ārējo komunikāciju, pašiem kļūt aktīvākiem sabiedriskajās attiecībās, veicinot eļļu, smērvielu un autoķīmijas nozares attīstību Latvijā, kā arī veikt zināmas pārmaiņas uzņēmuma ikdienā, lai uzlabotu darba vidi.

Vairāk informācijas par Ilgtspējas indeksu lasiet: www.ilgtspejasindekss.lv

Šeit www.slideshare.net/ilgtspeja ir apskatāma Ilgtspējas pārskata elektroniskā versija