Krievijā no 14. līdz 18.maijam notika 2013.gada Maskavas mēra kausa izcīņa krievu biljarda disciplīnā brīvā piramīda. Dalību ņēma 120 vīrieši un 59 sievietes, kuru skaitā bija arī Latvijas pārstāvji – Māris Vartiks un Viktorija Dubareva. Abi mūsu sportisti iekļuva izslēgšanas sacensībās.

Māris cīnījās bez zaudējumiem un arī play-off pirmajās trijās kārtās uzvarēja pārliecinoši – pretiniekiem kopā atdodot tikai 4 partijas. Ceturtdaļfinālā un pusfinālā tika pārspēti Krievijas pārstāvji Sergejs Gorislavecs un Nikita Livada, attiecīgi 6-3 un 6-2. Finālspēlē pretī stājās Vladimirs Vancvaigs, kurš pusfinālā uzvarēja slaveno Jevgēniju Staļevu.

Arī finālā Māris turpināja demonstrēt dinamisku un uzbrūkošu biljardu, savukārt pretinieks izvēlējās piesardzīgāku taktiku. Pirmās sešas partijas pagāja saspringtā cīņā un nevienam neizdevās nostiprināt pārsvaru. Pēc tam Mārim izdevās uzvarēt divas partijas un izvirzīties vadībā 5:3. Vēl divas partijas un Māris izcīnīja uzvaru 7-3!

Māris Vartiks piedalījās pirmajā starptautiskā turnīrā, pēc piecu gadu pauzes un demonstrēja visaugstākās raudzes biljardu! SIA "UNITED OILS" lepojas un atbalsta Latvijas krievu biljarda spēlētājus!